Lorem Ipsum is simply dummy text for about simply dummy text for about

IFSWF-TVF Ortak Basın Bülteni

23.MAYIS 2017

Türkiye Varlık Fonu, IFSWF üyeliğine kabul edildi

Türkiye Varlık Fonu (TVF), küresel varlık fonları ağı olan Uluslararası Varlık Fonları Forumu (IFSWF) üyeliğine kabul edildi. IFSWF, dünyada 30'dan fazla ülkeden üyesi ile birlikte 3 trilyon ABD doların üzerinde varlığın yönetimini temsil ediyor.

Türkiye'nin stratejik varlıklarının değerini geliştirmek ve artırmak için Ağustos 2016'da kurulan TVF, ülkenin öncelikli yatırımları için kaynak temin ediyor ve halen yaklaşık 40 milyar ABD doları tutarında varlığı yönetiyor. Bu yıl Mart ayında Panama Varlık Fonu’nun üyeliğe kabulünün ardından TVF, IFSWF'nin 32. üyesi oldu.

IFSWF'nin tam üyesi olan TVF, Santiago İlkeleri olarak bilinen Genel Kabul Görmüş Prensipleri ve Uygulamaları desteklemeyi gönüllü olarak kabul ediyor. IFSWF, dünya çapındaki varlık fonlarının şeffaflığını ve açıklığını sürekli iyileştirmeye çalışmaktadır. Geçtiğimiz Şubat ayında 29 IFSWF üyesi, Santiago İlkeleri olarak bilinen Genel Kabul Uygulamalarını ve İlkelerini nasıl uyguladıklarını yayınlamışlardı.

IFSWF Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Orr şunları söyledi:

“Türk Varlık Fonu'nun IFSWF'ye katılımından memnuniyet duymaktayız. Yeni kurulan bir varlık fonu olan TVF, IFSWF topluluğunun küresel erişim ve destek yapılarından fayda sağlayacak. İyi yönetişim yapılarının ve yatırım uygulamalarının varlık fonları için temel ilkeler olduğuna inanmaya devam ediyoruz. Küresel fonların da bu prensiplere uymaya devam etmelerine yönelik ilgileri de bize cesaret veriyor.”

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan şöyle konuştu:

“IFSWF gibi prestijli bir uluslararası topluluğa kabulümüz, Türkiye Varlık Fonu’nun küresel olarak daha fazla tanınmasını sağlamakla birlikte; yönetim yapısının ve şeffaflığının dünyanın en iyi yönetişim esasları kullanılarak tasarlanmış olduğunun bir göstergesidir. Türkiye Varlık Fonu büyüyen, güvenilir varlık fonları liginin bir parçası haline geldi ve Santiago İlkelerini sürdüreceğini ve destekleyeceğini taahhüt etti. Üyeliğimizden duyduğumuz memnuniyetle birlikte bu işbirliğinin, dünyanın önde gelen fonları ve paydaşları ile yeni ortaklıklar kurma yolunu açacağına ve bu bağlantıların büyüyen bir küresel ekonomide daha da ileri gitmemizi sağlayacağına inanıyoruz.”

İletişim Detayları:

Türkiye Varlık Fonu Kurumsal İletişim Departmanı
Tel: +90 212 371 2200
E-posta: info@turkiyevarlikfonu.com.tr